A balesetek következtében fellépő gerinc- vagy koponyasérülések miatt kialakult bénulások, mozgásképtelenség, beszédzavarok (afázia, dysarthria), látótérkiesések, kognitív funkciók sérülése, pszichés sérülések, depresszió, vizelet- és / vagy széklet-inkontinencia jelentősen megváltoztatják a mindennapjainkat.
A gerinc- és agyi sérült betegek a kórházi kezelést követően gyakran ellátatlanok, vagy nem megfelelően ellátottak, a rehabilitációs folyamat a kórházi kezelések végeztével legtöbbször megszűnnek, ezzel jelentősen csökkentve a beteg felépülését és a teljes felépülés esélyeit. A beteg számára előírt mozgásterápiákat, gyógymasszázs kezeléseket, az esetek túlnyomó részében fellépő afázia miatt pedig beszédterápiákat szükséges végeznünk, de tapasztalataink alapján a legszükségesebb a mindennapi életvitelben való folyamatos, akár 24 órás segítség.
A balesetben sérült gerinc- és koponyasérültek ellátása otthoni körülmények között rendkívül komoly hátteret igényelnek, hiszen már a hazakerülést megelőzően szükséges kialakítani a megfelelő környezetet, akadálymentesíteni az ingatlant a család vagy - amennyiben a baleset más hibájából történt - a károkozó biztosítója költségkereteihez igazodva. Ehhez az egyszerűbb, praktikus eszközöktől kezdve a jelentősebb kényelmet / eredményt támogató eszközök beszerzésében, használatában segítséget tudunk nyújtani.
A tapasztalataink azt mutatják, hogy a baleset utáni otthoni ápolás jelenti a legnagyobb terhet a családtagok számára, hiszen azon túl, hogy az addig aktív családtagjuk egyik pillanatról a másikra ellátásra szorul, rengeteg utánajárásra, szervezésre van szükség ahhoz, hogy a mindennapokban a sérült családtag ellátását végezzék / szervezzék.
Ehhez tudunk jogi, Alapítványi támogatás és tanácsadás útján első körben támogatást nyújtani mindazoknak, akik a segítségünket igénylik.
Hogyan működik mindez?
Amennyiben úgy érzi, hogy tudunk Önnek segíteni, kérem, hogy keressen!